Српски
Srpski
English
eXTReMe Tracker
ВЕЧИТИ ШАХ
Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Једи једи - Линк
user:  
pass:
 
  Вечити Шах
#Свет рејтинг уживо
1. Карлсен (-5) 2856
2. Динг   2808
3. Непомњашчи (+1) 2793
4. Фирузџа (+7) 2785
5. Со (+3) 2774
8. Каруана (+5) 2763
10. Аронјан (-4) 2755
12. Вашје (-10) 2747
13. Домингез (+2) 2747
14. Мамеђаров (-10) 2747
#Жене рејтинг уживо
1. Ињац (0) 2387
2. Великић (+35) 2307
3. Ракић   2294
4. Стојановић   2275
5. Белић   2270
6. Благојевић (-4) 2266
7. Ерић (-12) 2246
8. Гајчин (-18) 2223
Перпетуал дневне вести
Јеремић 06.10.2022 : КЛУПСКО ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ (МАЈЕРХОФЕН - АУСРТИЈА): ШЕСТ ЕКИПА (ОД 70 НА СТАРТУ) ПРОШЛО ЈЕ ТРИ КОЛА "КВАЛИФИКАЦИЈА" СА ТРИ ПОБЕДЕ И 6 МЕЧ БОДОВА. ТО СУ "СИЛА" ВАЛЕНЦИЈА (ШПАНИЈА) КОЈУ ПРЕДВОДИ КОРОБОВ (УКРАЈИНА). "ФИРНХАЈМ" (НЕМАЧКА), СА ЧАК ЧЕТИРИ УКРАЈИНЦА. ЉУБЉАНСКИ "ТАЈФУН" СА АРЈУНОМ И НИХАЛОМ (ИНДИЈА), ТЕ РОБЕРТОМ МАРКУШЕМ И ПРЕДОЈЕВИЋЕМ. ИПАК, ЗВЕЗДЕ СУ "ОФЕРСПИЛЕ" (НОРВЕШКА) ПРЕДВОЂЕН СВЕТСКИМ ПРВАКОМ МАГНУСОМ КАРЛСЕНОМ, "НОВИ БОР" (ЧЕШКА) СА ОСАМ ВРХУНСКИХ ИГРАЧА И "СУПЕРБЕТ" (РУМУНИЈА), СА АНАНДОМ И РАПОРТОМ НА ПРВИМ ТАБЛАМА. ОВИХ ШЕСТ ЕКИПА ИГРА СУТРА МЕЂУСОБНЕ МЕЧЕВЕ, ПАРТИЈЕ НА НИВОУ ОЛИМПИЈСКИХ ДЕРБИЈА. , (ИНФО) ВОЈВОЂАНСКИ ДРУГОЛИГАШИ ЋЕ У НОВЕМБРУ РЕШАВАТИ КО ЋЕ БИТИ ЊИХОВ СЕДМИ ПРВОЛИГАШ. У ЦЕНТРАЛНОЈ СРБИЈИ ИЗБОР СЕ СУЗИО НА БОРБУ "РУДАР" - КОСТОЛАЦ (ДВА БОДА ПРЕДНОСТИ) И "КРУПАЊСКОГ ШК". МЕШУСОБНИ ОКРШАЈ ЈЕ У 10. КОЛУ, У СУБОТУ. У БЕОГРАДУ "ЦРВЕНА ЗВЕЗДА" ЈЕ ПРЕЈАКА ЗА КОНКУРЕНТЕ., (ИНФО) БЕОГРАД - "ЗВЕЗДИН РЕЈТИНГ БЛИЦ", 14 КОЛА НА 3'2", ПОЧИЊЕ У 11 ЧАСОВА.
Јеремић 07.10.2022 : КЛУПСКО ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ (МАЈРХОФЕН - АУСТРИЈА) 5. КОЛО: ВОДИ "НОВИ БОР" (ЧЕШКА) СА СВИХ ПЕТ ПОБЕДА. ПРОТИВ "СУПЕРБЕТА" (РУМУНИЈА) ВИСОКА ПОБЕДА 4,5:1,5 (ХАРИКРИШНА, ВИДИТ - 5 ИЗ 5 И ГРАНДЕЛИЈУС). БОД МАЊЕ, 9, ИМА "ФИРНХАЈМ 1934." (НЕМАЧКА) СА ПРИСТИГЛИМ МАМЕЂАРОВОМ НА 1. ТАБЛИ). ОСАМ ЕКИПА ИМА ПО 8 БОДОВА, МЕЂУ КОЈИМА СУ КАРЛСЕНОВ (3,5/4) "ОФЕРШПИЛ" (НОРВЕШКА), ФРАНЦУСКИ (МЕЂУНАРОДНИ) "КЛИШИ" И "АСНИЈЕ" ВАШЈЕ-ЛАГРАВА (ЈЕСИПЕНКО И КОРНЕ 4/5). ЉУБЉАНСКИ "ТАЈФУН" ИМА 7 БОДОВА. ИГРАЈУ СЕ ЈОШ ДВА КОЛА. КОД ЖЕНА "ТАЈФУН" - "SIRMIUM" 3:1.
Блог Шах-мат листе
Chess Results: Срб - ЦГ - БиХ - Хрв,   Партије уживо: Chess24 - Follow - ChessBomb

Премијер лига Београда, Београд, 1-12.X, уживо
Прва лига Централне Србије, Бања Врујци, 1-9.X, уживо
Европски куп клубова, Мајрхофен, 3-9.X, уживо (Карлсен Маркуш Вучинић Мамеџа Ананд)
Женски Европски куп клубова, Мајрхофен, 3-9.X, уживо (Ерић Благојевић Гајчин Жарковић)
Времеплов :
Шампионат Београда 1952, Београд, 02-26.02.1952. (3)
Југославија - Белгија 1952, Нови Сад, 12-13.04.1952. (2)
Нови Сад 1952, Нови Сад, 12-14.04.1952.
Београд 1952, Београд, 20.04-13.05.1952. (190)

Најава турнира

22.10. Женска лига Србије    
    06.12. Шампионат Срб, Србија
    06.12. Ж Шампионат Срб, Србија
24.11. Трофеј Београда, Београд    

Завршени турнири

  30.09. Прва лига Србије, ВБ  
  11.09. Синкфилд куп, Сент Луис (39)
  04.09. Дубаи опен, Дубаи  
  31.08. Женско европско, Праг  
  29.08. Рудар 5 ИМ  
  27.08. Турска суперлига, Анкара  
  20.08. Рудар 4 ИМ  
  11.08. Рудар 3 ИМ  
  09.08. Олимпијада, Ченај  
  09.08. Ж Олимпијада, Ченај  
  07.08. Срб Омладинско, Нови Сад  
  05.08. Срб Омладинке, Нови Сад  
  30.07. Акад. шампиона ВМ, Београд  
  30.07. Акад. шампиона ИМ, Београд  
  30.07. Трофеј Вождовца, Београд  
  23.07. Светозар Глигорић, Београд  
  18.07. ЕВР екипно до 18, Солун  
  16.07. Премијер лига ЦГ, Цетиње  
  16.07. Параћин опен, Параћин  
  15.07. Кућа Здравља, Суботица  
  06.07. Србија опен, Нови Сад  
  05.07. Турнир Кандидата, Мадрид (56)
  26.06. Сребрно језеро A  
  10.06. Норвешка, Ставангер (45)
  03.06. Куп Глигорића, Параћин  
  02.06. Ж Куп Глигорића, Параћин  
  29.05. Шарџа мастерс  
  14.05. Супербет Класик, Букурешт  
  03.05. Кадети Србије, Нови Сад  
  23.04. Аустријска лига  
  10.04. Мађарска лига, 9.к  
  10.04. Динг - Веј, Хангџоу  
  09.04. Рудар 2, Пожаревац  
  06.04. Европско, Чатеж  
  05.04. Осмомартовски, Београд (35)
  04.04. ФИДЕ ГП3, Берлин   (6)
  03.04. Кина ВМ, Хангџоу  
  01.04. Рудар 1, Пожаревац  
  28.03. ФИДЕ ГП 3А, Берлин   (12)
  28.03. ФИДЕ ГП 3Б, Берлин   (12)
  28.03. ФИДЕ ГП 3Ц, Берлин   (12)
  28.03. ФИДЕ ГП 3Д, Берлин   (12)
  27.03. Аустријска лига, 5-8.к  
  23.03. Полуфинале Србије, Параћин (229)
  23.03. Ж Полуфинале Срб, Параћин (41)
  20.03. Мађарска лига, 8.к  
  14.03. Београд 2022, Београд   (45)
  14.03. ФИДЕ ГП2, Београд   (6)
  27.02. Шампионат ЦГ, Подгорица (176)
  27.02. Мађарска лига, 7.к  
  17.02. ФИДЕ ГП1, Берлин   (6)
  15.02. Предраг Нешић, Пожаревац  
  13.02. Мађарска лига, 6.к  
  06.02. ВМ АШК 6, Аранђеловац  
  30.01. Тата стил, Вајк ан Зе (87)
  20.01. Мађарска лига, 5.к  
  19.12. Мађарска лига, 4.к  
  14.12. Срб Шампионат, Кална (45)
  14.12. Ж Срб Шампионат, Кална (45)
  10.12. Карлсен - Непо, Дубаи (11)
  05.12. Мађарска лига, 3.к  
  02.12. Трофеј Београда, Београд  
  21.11. Европско екипно, Чатеж  
  21.11. Ж европско екипно, Чатеж  
  14.11. Кићовић, Сунчана Река  
  07.11. Гран швајцарац, Рига  
  07.11. Аустријска лига, 1-4.к  
  07.11. Аустријска Ж лига, 1-2.к  
  31.10. Мађарска лига, 2.к  
  19.10. Шампионат САД, Сент Луис  
  12.10. Премијер лига Београда  
  03.10. Хрватска лига 1А, Мали Лошињ  
  03.10. Хрватска лига 1Б, Мали Лошињ  
  03.10. Прва лига ЦС, Бајина Башта  
  24.09. Европски клупски куп, Струга  
  24.09. Европски женски куп, Струга  
  24.09. Премијер лига БиХ, Неум  
  17.09. Норвешка, Ставангер (30)
  16.09. 1. лига Срб, Врњачка Бања (340)
  16.09. Ж лига Срб, Врњачка Бања (199)
  05.09. Европско првенство, Рејкјавик  

Рапид и цугер

  05.06. Србија цугер, Параћин  
  04.06. Србија рапид, Параћин  
  14.05. Мирослав Тошић, Младеновац  
  08.05. Ђурђевдан, Крагујевац  
  20.02. Сретење, Борча  
  30.12. Светско блиц, Варшава  
  30.12. Ж светско блиц, Варшава  
  28.12. Светско рапид, Варшава  
  28.12. Ж светско рапид, Варшава  
  18.12. Р. Дабетић, Подгорица  
  18.12. Бодин Марјановић, Београд  
  15.12. Абу Даби мастерс цугер  
  14.12. Абу Даби мастерс рапид  
  05.09. Септембарски дани, Никшић  
  04.09. Божидар Ћетковић, Београд  
  07.08. Кокан, Лазаревац  
  12.07. ГТ Хрватска Цугер, Загреб   (90)
  09.07. ГТ Хрватска Рапид, Загреб   (45)
  27.06. Видовдан, Зубин Поток  
  22.06. ГТ Париз Цугер, Париз   (90)
  20.06. ГТ Париз Рапид, Париз   (45)
  13.06. Бора Бека, Костолац  
  23.05. ЛилаМа блиц, Младеновац  

РОЂЕНИ НА ДАНАШЊИ ДАН

ВМ Ван Вели, Лук (2627)
ВМ Лу, Шанлеј (2616)
ВМ Маркуш, Роберт (2615)
ФМ Зафировски, Мите (2242)
  Трифуновић, Драгољуб (2080)
  Бојичић, Владан (2037)
  Давидовић, Љубиша (2022)
  Чарнић, Дејан (1985)
  Стефановић, Иво (1943)
  Урумовић, Тихомир (1858)
  Милетић, Бобан (1850)
  Милин, Сава (1838)
  Ивић, Милорад (1723)
  Лазаревић, Теодора
  Шехагић, Мирел
  Јоцић, Немања
  Васић, Продан
  Маринковић, Димитрије
  Ђокић, Предраг
  Диздаревић, Моника
  Баљевић, Момчило
  Крстић, Милан
  Благојевић, Стојан
  Јовић, Растко
  Крстић, Јован
  Бошковић, Милош
  Мандић, Марко
  Андрушко, Иштван
  Милосављевић, Анастасија
  
  Свирачевић, Живко (1949-2018)
ФМ Милошевић, Владимир (1943-2005)
  Ђорђевић, Градимир (1941-2019)
ВМ Пенроуз, Џонатан (1933-2021)
ИМ Цветков, Александар (1914-1990)