Српски
Srpski
English
eXTReMe Tracker
ВЕЧИТИ ШАХ
Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Једи једи - Линк
user:  
pass:
 
  Вечити Шах
#Свет рејтинг уживо
1. Карлсен (+2) 2867
2. Фирузџа   2804
3. Динг   2799
4. Каруана (-2) 2790
5. Непомњашчи   2773
8. Мамеђаров (-1) 2766
9. Гири (-6) 2766
11. Дуда (+3) 2763
12. Рапорт (-1) 2762
18. Карјакин (0) 2743
20. Видит (+6) 2733
24. Дубов (+1) 2721
26. Јесипенко (+3) 2717
33. Шанкленд (-5) 2703
35. Ван (0) 2702
#Жене рејтинг уживо
1. Ињац   2407
2. Рапорт   2299
3. Ракић   2294
4. Стојановић   2287
5. Ерић   2278
Перпетуал дневне вести
Јеремић 16.01.2022 : ТАТА СТИЛ МАСТЕРС (ВАЈК АН ЗЕ - ХОЛАНДИЈА): ПОБЕДЕ ДУДЕ, ВИДИТА И ВАН ФОРЕСТА - ЈЕСИПЕНКО И КАРЛСЕН РЕМИ У 21. ПОТЕЗУ!, (СПЕЦ) У ШАРЛОТУ (САД) НА ВМ БЕРГЕР ТУРНИРУ ДЕСЕТОРИЦЕ, НАЈМЛАЂИ ВЕЛЕМАЈСТОР АБИМАЊУ МИШРА ЈЕ СВЕ ЧЕТИРИ ПАРТИЈЕ РЕМИЗИРАО, ПРЕМА КОМПУТЕРУ, У САСВИМ КОРЕКТНОЈ ИГРИ!, (СПЕЦ) ЈАК БЛИЦ У ЗВЕЗДИ, 32 ИГРАЧА - 14 КОЛА НА 3'2", "ПРИПАО" ЈЕ МЛАЂИМА - 1. ИМ СТЕФАН ТАДИЋ 11,5, 2. ИМ БОЈАН МАКСИМОВИЋ 11, МАРКО ИВАНОВИЋ И НЕНАД КАРИШИК 9,5, ИМ ЈОВАН РАДЛОВАЧКИ И ФМ МИЛОШ МИЛОШЕВИЋ 9, ЈОВАН ПЕТКОВИЋ 8,5,..., ДАНАС У 11 ЧАСОВА ИГРА СЕ РЕЈТИНГ РАПИД - 8 КОЛА НА 10'3"., (СПЕЦ) 16. ГРАН-ПРИ ШС НОВИ САД - 39 ИГРАЧА - 11 КОЛА НА 3'2", СУВЕРЕНО ЈЕ ОСВОЈИО ВМ СИНИША ДРАЖИЋ СА 9,5 ПОЕНА, ПОЕН И ПО ВИШЕ ОД ЖФМ САХИТИ (ИНДИЈА). Н. ТОДОРОВИЋ, М. МИТИЋ, М. МАНДИЋ И ФМ С. РЕМЕЦКИ СУ НА ДЕОБИ ТРЕЋЕГ МЕСТА СА 7,5 ПОЕНА.
Јеремић 17.01.2022 : ТАТА СТИЛ МАСТЕРС (ВАЈК АН ЗЕ - ХОЛАНДИЈА): ЕФЕКТНА ПОБЕДА КАРЛСЕНА ПРОТИВ ГИРИЈА И ЛЕПОТА ЈЕДНОСТАВНОСТИ У ПОБЕДИ РАПОРТА!, (СПЕЦ) У ШАРЛОТУ (САД) НА ВМ БЕРГЕР ТУРНИРУ ДЕСЕТОРИЦЕ, НАЈМЛАЂИ ВЕЛЕМАЈСТОР АБИМАЊУ МИШРА ЈЕ НАНИЗАО ВЕЋ ШЕСТ РЕМИЈА ИГРАЈУЋИ И ДАЉЕ БЕЗ ВЕЋИХ ГРЕШАКА!, (СПЕЦ) РЕЈТИНГ ОПЕН 26 КАДЕТА, "КОД ТАЏЕ", ОСВОЈИО ЈЕ 8. ФАВОРИТ, ВУК КАНАЧКИ СА 4,5 ИЗ 5! ЗОРАН БЕРИЋ И ВЛАДИМИР КАНАЧКИ СУ ЗАОСТАЛИ ПОЛА ПОЕНА ЗА ПОБЕДНИКОМ.
Блог Шах-мат листе
Chess Results: Срб - ЦГ - БиХ - Хрв,   Партије уживо: Chess24 - Follow - ChessBomb

Времеплов :
Београд 1948, Београд, 26.01-18.02.1948. (44)
ФИДЕ Шампионат 1948, Хаг/Москва, 02.03-16.05.1948. (50)
Аматерски шампионат Србије 1948, Крагујевац, 18.03-08.04.1948.
Будимпешта 1948, Будимпешта, 02-22.05.1948. (120)

Најава турнира

30.01. Мађарска лига, 5.к    
28.02. ФИДЕ ГП2, Београд      
  03.03. Осмомартовски, Београд    
  17.03. Полуфинале Србије  
  24.03. Аустријска лига, коло 5-8    
27.03. Европско, Словенија      
25.04. Кадети Србије    
31.05. Куп Глигорића    
  16.06. Турнир Кандидата, Мадрид
28.06. Србија опен    
26.07. Олимпијада, Москва    
01.08. Омладинско Србије  
20.08. Ж Европско, Праг      
20.09. Прва лига Србије    
22.10. Женска лига Србије    
  06.11. Шампионат Србије  
  06.11. Ж Шампионат Србије  
24.11. Трофеј Београда, Београд    

Завршени турнири

  19.12. Мађарска лига, 4.к  
  14.12. Срб Шампионат, Кална (45)
  14.12. Ж Срб Шампионат, Кална (45)
  10.12. Карлсен - Непо, Дубаи (11)
  05.12. Мађарска лига, 3.к  
  02.12. Трофеј Београда, Београд  
  21.11. Европско екипно, Чатеж  
  21.11. Ж европско екипно, Чатеж  
  14.11. Кићовић, Сунчана Река  
  07.11. Гран швајцарац, Рига  
  07.11. Аустријска лига, 1-4.к  
  07.11. Аустријска Ж лига, 1-2.к  
  31.10. Мађарска лига, 2.к  
  19.10. Шампионат САД, Сент Луис  
  12.10. Премијер лига Београда  
  03.10. Хрватска лига 1А, Мали Лошињ  
  03.10. Хрватска лига 1Б, Мали Лошињ  
  03.10. Прва лига ЦС, Бајина Башта  
  24.09. Европски клупски куп, Струга  
  24.09. Европски женски куп, Струга  
  24.09. Премијер лига БиХ, Неум  
  17.09. Норвешка, Ставангер (30)
  16.09. 1. лига Срб, Врњачка Бања (340)
  16.09. Ж лига Срб, Врњачка Бања (199)
  05.09. Европско првенство, Рејкјавик  
  26.08. Синкфилд куп, Сент Луис (45)
  21.08. Македонска лига, Струга  
  20.08. Женско европско, Јаши  
  15.08. РТУ опен, Рига  
  08.08. Омладинци Србије, Нови Сад  
  08.08. Омладинке Србије, Нови Сад  
  07.08. Премијер лига ЦГ, Сутоморе  
  06.08. Светски куп, Сочи   (395)
  04.08. Бил опен, Бил  
  31.07. Прв. Војводине, Нови Сад  
  24.07. Сенћанска битка, Сента  
  16.07. Параћин опен А, Параћин  
  16.07. Параћин опен Б, Параћин  
  08.07. Србија опен, Београд  
  08.07. Србија опен Б, Београд  
  30.06. Сребрно језеро А  
  30.06. Сребрно језеро Б  
  26.06. Прв. Медитерана, Петровац  
  22.06. Сто година шаха, Панчево   (45)
  14.06. Супербет, Букурешт   (45)
  06.06. Куп Глигорића, Бачка Паланка  
  29.05. Европски хибрид квалиф  
  16.05. ЦГ Светски куп, Подгорица   (6)
  10.05. Шампионат ЦГ, Подгорица (146)
  09.05. Срб М-18, Суботица (43)
  09.05. Срб М-16, Суботица (90)
  09.05. Срб М-14, Суботица (124)
  09.05. Срб М-12, Суботица  
  09.05. Срб М-10, Суботица  
  09.05. Срб Ж-18, Суботица (47)
  09.05. Срб Ж-16, Суботица (44)
  09.05. Срб Ж-14, Суботица (43)
  09.05. Срб Ж-12, Суботица  
  09.05. Срб Ж-10, Суботица  
  30.04. Академија ВМ2, Београд  
  30.04. Академија ИМ2, Београд  
  27.04. Кандидати, Јекатеринбург (56)
  22.04. Бато Контић, Никшић  
  22.04. Академија ВМ1, Београд  
  22.04. Академија ИМ1, Београд  
  09.04. Академија опен, Београд  
  22.03. Срб Полуфинале, Параћин (179)
  22.03. Срб Ж Полуфинале, Параћин (54)
  31.01. Тата стил, Вајк ан Зе (91)

Рапид и цугер

  30.12. Светско блиц, Варшава  
  30.12. Ж светско блиц, Варшава  
  28.12. Светско рапид, Варшава  
  28.12. Ж светско рапид, Варшава  
  18.12. Р. Дабетић, Подгорица  
  18.12. Бодин Марјановић, Београд  
  15.12. Абу Даби мастерс цугер  
  14.12. Абу Даби мастерс рапид  
  05.09. Септембарски дани, Никшић  
  04.09. Божидар Ћетковић, Београд  
  07.08. Кокан, Лазаревац  
  12.07. ГТ Хрватска Цугер, Загреб   (90)
  09.07. ГТ Хрватска Рапид, Загреб   (45)
  27.06. Видовдан, Зубин Поток  
  22.06. ГТ Париз Цугер, Париз   (90)
  20.06. ГТ Париз Рапид, Париз   (45)
  13.06. Бора Бека, Костолац  
  23.05. ЛилаМа блиц, Младеновац  
  18.04. Израел и Србија, Lichess  
  15.04. Информатор финале, Београд  
  13.04. Информатор полуф2, Београд  
  12.04. Информатор полуф1, Београд  
  10.04. Хуманитарни турнир, Lichess  

РОЂЕНИ НА ДАНАШЊИ ДАН

ВМ Богнер, Себастијан (2582)
ВМ Чибурданидзе, Маја (2500)
ФМ Чуа, Александер (2308)
  Павлик, Горан (2197)
  Омерчић, Аднан (2128)
  Штајнер, Бруно (2111)
  Отовић, Љиљана (2030)
  Зупчевић, Недим (1993)
  Митић, Милан (1990)
  Лизде, Емир (1985)
  Кадић, Бранислав (1977)
  Јеринкић, Добривој (1977)
  Вујовић, Милорад М (1973)
  Пувача, Душан (1907)
  Каначки, Немања (1875)
  Тевдовски, Зоран (1825)
  Станковић, Драган М (1763)
  Ратић, Зоран (1706)
  Његић, Зоран (1704)
  Чејовић, Радисав (1686)
  Ћировић, Бранислав (1667)
  Перић, Горан С (1476)
  Матејић, Ивица (1368)
  Тимовски, Чедомир
  Драгуцановић, Зоран
  Вукасовић, Саво
  Трајић, Марија
  Мајкић, Богдан
  Љубић, Димитрије
  Ивановић, Драшко
  Мурић, Љутвија
  Симовић, Веселин
  Поповић, Борис
  Поповић, Виктор
  Илишевић, Тривуна
  Стојановић, Драган С
  Алијевић, Исмет