Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Вести - Линк
pass:

Перпетуал дневне вести

Милан Јеремић - 06.09.2018

АНДРЕЈКИНУ РЕНО ПОСЛЕ РАЗИГРАВАЊА

Након завршених 11 регуларних кола, на деоби првог места са 7 поена су били два Дмитрија - Јаковенко и Андрејкин. Две рапид партије на 15 минута са 10 секунди додатка (1,5:0,5) одлучиле су да је 71. првак Русије и добитник Реноа Капчур Андрејкин. Треће место је припало Томашевском са 6,5 поена.

НАТАЛИЈА ПОГОНИНА ПРВАКИЊА ПОСЛЕ ПЛЕЈОФА

Као и код мушкараца, 68. првакињу Русије је одлучио мини меч - две рапид партије на 15 минута са 10 секунди додатка - Наталија Погонина је са 1,5:0,5 победила Олгу Гирју. Улог је такође био Рено Капчур.

После 11 кола њих две су имале по 7,5 поена, 3.-4. Горјачкина и Кашлинскаја по 7 поена.

ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО СВЕТА

Уобичајено јако јуниорско првенство света до 20 година у месту Гебце - Труска. Српски првак, 15-годишњи ФМ Милош Милошевић (2292) је, очекивано, после два кола, са једним поеном. У 1. колу је поражен од 22. носиоца ИМ Јохана-Себастијана Кристијансена (2525, Норвешка), а у другом је победио Хакана Озтурка (2065, Турска). Укупно наступа 165 играча из 61 државе - игра се 11 кола.

И МИЛЕНА ВУЈЧИЋ 1:1

Од 98 учесница светског јуниорског првенства света, 17-годишња Милена Вујчић (1955) има 66. рејтинг. И она је у првом колу имала тешку противницу, 17. носиоца Јекатерину Дјеконову (2243, Русија) и изгубила, док је у другом колу победила Кристилу Русо (1677, Белгија).

И Милена, као и Милош, ће се борити за место у горњем дому, пошто су, поред рејтинга, и знатно млађи од својих супарника.

ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ У ВАЉЕВУ: ПОБЕДА ИТАКЕ ЗА ТИТУЛУ?

Дерби 7. кола и целог првенства Спартак (Суботица) - Итака (Београд) припао је једином београдском прволигашу 4:2. Меч су решиле победе три челна играча ВМ Александра Инђић, ВМ Дмитрија Светушкина (Молдавија) и ВМ Бојана Вучковића. На 4. табли ИМ Велимир Ивић је доживео први пораз од ИМ Новака Чабаркапе.

И остали резултати су ишли на руку Итаке, пре свега победа Југовића против Словена. Итака има и повољан распоред противника до краја првенства , тако да предност од 2 меч-бода и 7 поена, у овом тренутку изгледа веома велика, скоро недостижна.