Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Једи једи - Линк
pass:

Перпетуал дневне вести

Милан Јеремић - 30.08.2018

ПРВЕНСТВО РУСИЈЕ: ПОЛОВИНА ИГРАЧА У ВОЂСТВУ

Велика уједначеност играча на 71. првенству Русије условила је да након шест одиграних кола прво место дели половина учесника са једним плусом - 3,5 поена: Томашевски, Опарин, Сарана, Дубов, Инаркијев и Андрејкин. Велико изненађење су два минуса једног од рејтинг фаворита Јана Непомњашчија - четири ремија уз два пораза, без победе.

Прва награда је око 15.000 $ (милион рубаља) и нови Рено.

На 68. првенству Русије за жене фаворити се "држе" врха табеле. Воде Гирја и Кашлинскаја са 4 поена, а са пола поена мање их прате Гаљамова, Гунина, Горјачкина, Погонина и Грицајева.

Победница осваја око 7.500 $ (500.000 рубаља) и нови Рено.

ЦАЗИН ИЗНЕНАДИО ГОРАЖДЕ

Уз Леотар - Требиње и Напредак - Зеница трећи БиХ премијерлигаш је екипа Цазина која је направила велико изненађење, победила фаворизовано Горажде 4:2, и, без пораза, са 17 бодова, освојила прво место.

Прву таблу за Горажде је са играо наш новопечени репрезентативац ВМ Милан Зајић и постигао очекивано добар резултат 7 из 9. Исти резултат је постигао и ВМ Милан Вукић на 2. табли Горажда. Екипа ИНЗИО-Тушња, Тузла, за коју је наступио још један Милан, ФМ Јеремић (2. табла 3,5 из 9, - 7 рејтинг поена) је остварила зацртано и изборила опстанак у лиги.

ПРВЕНСТВА СРБИЈЕ

Од 31.8. до 10.9. Ваљево и Зајечар су домаћини 1. мушке (12 екипа) и 1. женске (11 екипа) лиге Србије. Сва кола, осим последњег почињу у 16,00. Темпо је 90 минута за 40 потеза и 30 минута за преостали део партије са 30 секунди додатка.