Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Репортаже - Вести - Линк
pass:

Перпетуал дневне вести

Милан Јеремић - 22.07.2018

СВЕТСКО ЕКИПНО ПРВЕНСТВО ЗА СЛЕПЕ - ГРУПА "Б"

У 1. колу светског екипног првенства за слепе у Софији, група "Б", постигнити су следећи резултати:

Индија - Украјина 1:3

Румунија - Словенија 2:2

Шпанија - Италија 3,5:0,5

Пољска - Бугарска 1 4:0

Две првопласиране екипе иду у полуфинале.

БИЛ - МАМЕЂАРОВ ЕФЕКТНО - КАРЛСЕН СТРПЉИВО ДО ПОБЕДЕ

На 51. шаховском фестивалу у Билу - Швајцарска одиграно је прво коло супер турнира шесторице. Игра се двокружни бергер - 10 кола, најспорији темпо, 100 минута 40 потеза, 50 минута за следећих 20 потеза и 15 минута до краја партије, са додатком 30 секунди за одиграни потез.

Прву победу на турниру је постигао Мамеђаров у 28. потезу енглеске партије, после серије лепих тактичких удара, након чега је уследио напад на краља и освајање материјала.

Светски првак Магнус Карлсен је против Давида Наваре дуго играо позицију топ и скакач против даме, пажљиво напредујући "е" пешаком. Након форсиране измене даме за топа и скакача, на табли је, у 64. потезу, остала добијена пешачка завршница за белог.

У понедељак почиње велики опен на ком учествују првак Србије ВМ Александар Инђић и ВМ Михајло Стојановић.

РЕЗУЛТАТИ 1. КОЛА:

Мамеђаров (Азербејџан, 2808) - Георгиадис (Швајцарска, 2527) 1:0

Вашје Лаграв (Француска, 2789) - Свидлер (Русија, 2760) реми

Карлсен (Норвешка, 2843) - Навара (Чешка, 2727) 1:0

МАКСИМАЛНО ПРОТИВ БУГАРСКЕ 2

Очекивана максимална победа против Бугарске 2 у другом колу екипног првенства света у Софији:

Димић - Патев 1:0

Атанасов - Јандрић 0:1

Јањић - Стојков 1:0

Ганев -Марков 0:1

Русија је истим резултатом победила Турску, Македонија минимално са 2,5:1,5 Велику Британију, а Немачка Венецуелу 3:1.

ТАБЕЛА ПОСЛЕ 2. КОЛА:

Русија, Србија и Немачка 4, Турска и Македонија 2, Велика Британија, Венецуела и Бугарска 2 0.

Резултати 2. кола групе "Б":

Украјина - Бугарска 1 3:1, Италија - Пољска 0:4, Словенија - Шпанија 2:2, Индија - Румунија 3,5:0,5

ТАБЕЛА:

Пољска и Украјина 4, Шпанија 3, Индија и Словенија 2, Румунија 1, Бугарска 1 и Италија 0.

НЕПОМЊАШЧИ УБЕДЉИВО ПРВИ У ДОРТМУНДУ

Ефектним рокадним нападом Јан Непомњашчи је у свега 27 потеза француске одбране, довео Георга Мејера пред мат. Непомњашчи је овом победом потврдио 1. место на супер турниру у Дортмунду. Владимир Крамник је до касних вечерњих часова бранио квалитет мање са по једним пешаком на краљевој страни - и у 104. потезу одбранио реми.

РЕЗУЛТАТИ 6. КОЛА:

Гири (Холандија) - Дуда (Пољска) реми

Непомњашчи (Русија) - Мејер (Немачка) 1:0

Нисипеану (Немачка) - Војташек (Пољска) реми

Коваљов (Белорусија) - Крамник (Русија) реми

КОНАЧНА ТАБЕЛА:

Непомњашчи 5, Коваљов, Дуда и Гири 4, Мејер 3,5, Војташек и Крамник 3 и Нисипеану 1,5.

БРАВО !! ИНЂИЋ 6. НА РАПИД ПРВЕНСТВУ ШВАЈЦАРСКЕ

Уводни спектакл пред сутрашњи почетак опена у Билу, рапид првенство Швајцарске, 9 кола на 15 минута са 5 секунди додатка, окупио је 151 играча из 24 државе од чега 23 велемајстора. Првак Србије, "златни" репрезентативац Александар Инђић је постигао још један врхунски резултат - 6. место са 7 поена (деоба 4.-10. места), 6 победа (Чингун - Монголија, Мејлан - Швајцарска, ВМ Цолер - Израел, Масе - Канада, ВМ Галагер - Швајцарска, ИМ Рави - Индија), два ремија (ЖВМ Марија Леконт - Француска и ИМ Екстрем - Швајцарска), уз само један пораз од ВМ Абдусаторова - Узбекистан. Други представник Србије, ВМ Милош Павловић је са 6 поена освојио веома добро 16. место.

Победио је ВМ Михаил Антипов (Русија) 8, испред ВМ Аравинда (Индија) и Александра Донченка (Немачка) по 7,5 поена. Следе ВМ Абдусаторов (Узбекистан), ВМ Веибхаб (Индија), ВМ ИНЂИЋ (СРБИЈА), Еригаиси (Индија), ВМ Баклан (Украјина), ВМ Александра Костењук (Русија) и ВМ Ељанов (Украјина) по 7, ...