Prva - Turniri - Pretraga - Rejting - Reportaže - Jedi jedi - Link

14.05.2012 /   Baralić, Nebojša (2267) : Četvoromeč Stara Pazova 2012
08.04.2011 /   Baralić, Nebojša (2267) : Studentski mečevi Srbija - Mađarska
07.12.2010 /   Baralić, Nebojša (2267) : Studentski mečevi Mađarska - Srbija

8. PRIJATELJSKI SUSRETI STUDENTSKIH EKIPA SRBIJE I MAĐARSKE

Beograd, 13. septembar 2014. godine

Tradicionalno šahovsko druženje srpskih i mađarskih studenata i mladih šahista održano je u subotu, 13. septembra 2014. godine u Domu kulture „Studentski grad“.

Za Srbiju su nastupili Lazar Radusinović, David Šarenac, Marija Rakić, Lena Miladinović i Mila Žarković. U ekipi Mađarske igrali su Danijel Grim, Dežo Bednaj, Mark Medve, Đorđ Grim i Laura Laslo.

Igralo se četvorokružno, dva meča po ubrzanom tempu igre (15 minuta + 10 sekundi) i dva meča po brzopoteznom tempu igre (5 minuta + 2 sekunde). Dve ubedljive pobede naših šahista po ubrzanom tempu igre i dva nerešena meča po brzopoteznom tempu rezultat su odigranih mečeva.

4 WFM Zarkovic Mila 2103 1 : 0   Laszlo Laura 1827

Nakon šahovskih mečeva takmičenje se prenelo na otvorene sportske terene Studentskog grada. Ovoga puta – fudbal! Pet na pet, na male golove. U našem timu samo jedna izmena. Umesto Marije Rakić zaigrao je Nebojša Baralić. Mađarski tim je imao šest igrača u rotaciji. Svi učesnici su se složili da je fudbalski meč bio uzbudljiviji i neizvestan do samog kraja. Nekoliko preokreta, na kraju nerešen rezultat i odluka u penalima. Poveli su gosti ali usledio je brz preokret i vođstvo naših od 3:1 (strelci za naše: Baralić, Žarković i Šarenac). Novi preokret i 4:3 za Mađarsku. Za izjednačenje se pobrinula Lena Miladinović i u solo akciji postigla gol koji je obezbedio produžetke. Nakon dva puta po petnaest minuta bilo je 4:4. Produžeci nisu doneli promenu rezultata. Pristupilo se izvođenju penala ali na mađarski način. Računa se pogotak ukoliko lopta uđe u gol „po visini“, direktno! Nema odskakanja, nema po zemlji i sl. Serije od po pet penala morale su se ponoviti dva puta. Odlučio je velemajstorski izveden penal Davida Šarenca za novu pobedu Srbije!

Organizatori ovog događaja su Udruženje „Gardoš“ iz Zemuna, Univerzitetski sportski savez Beograda i šahovski klubovi Studentski grad i Jelica PEP. Prijatelji ovogodišnjeg meča su „Beo4 kompani“ i „Red bul“. Generalni sponzor meča je Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo PEP iz Beograda.

Sledeće druženje je zakazano za 03-05. oktobar 2014. godine u Budimpešti.