Српски
Srpski
English
eXTReMe Tracker
VEČITI ŠAH
Prva - Turniri - Pretraga - Rejting - Reportaže - Jedi jedi - Link
user:  
pass:
 
  Univerzijada 2011 - poslednje kolo

Univerzijada 2011 - poslednje kolo

21.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247)

За репортажу последњег кола, фотке су пристигле на време...

05.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011
14.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - preludijum
15.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - prvo kolo
15.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - drugo kolo
16.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - treće kolo
16.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - četvrto kolo
21.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - prvi slobodan dan
18.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - peto kolo
18.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - šesto kolo
19.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - sedmo kolo
19.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - osmo kolo
21.08.2011 /   Baralić, Nebojša (2247) : Univerzijada 2011 - drugi slobodan dan

21.08.2011. - poslednje kolo

# Beli Kolo 9 Crni
 21  Wahyudl Surya (2222) ½-½ Nestorovic Nikola (2474)
 5  Batchimeg Tuvshintugs (2313) 0-1 Stojanovic Andelija (2293)
 12  Drljevic Ljilja (2286) 0-1 Hoolt Sarah Anne (2314)



# Konačni plasman + = - poeni
45 Nestorović Nikola 2 5 2
6 Stojanović Anđelija 6 1 2
31 Drljević LJilja 4 1 4


DEVETO I POSLEDNJE KOLO

Pobedom u poslednjem kolu protiv mongolke Bačhimeg, ženski velemajstor Anđelija Stojanović je podelila 4-6. mesto sa 6,5 poena. Po dodatnim kriterijumima Anđelija je svrstana na 6. mesto.

LJilja Drljević je danas poražena od nemice Hult i sa 4,5 poena podelila 26-40. Mesta (Buholc – 31. mesto). Nikola Nestorović danas je remizirao i osvojio takođe 4,5 poena što je bilo dovoljno za deobu 41-54. mesta (Buholc – 45. mesto).

U ekipnoj konkurenciji Srbija deli 10-12. mesto sa ukupno osvojenih 15,5 poena. Prvo mesto pripalo je neprikosnovenoj Kini sa 22,5 boda, druga je Ukrajina sa 18,5, a treća Gruzija sa 18,5. Dalje slede: 4-5. Jermenija i Rusija 18, 6-7. Poljska i Mongolija 17,5, 8-9, Slovačka i Nemačka 16,5, 10-12. Srbija, Švajcarska i Kazahstan 15,5 itd.

Ostali sportovi:

Zorana Arunović je danas osvojila srebrnu medalju. To je za sada druga medalja koju je naša delegacija osvojila na Univerzijade. Sigurne su još dve medalje jer košarkaši i vaterpolisti tek trebaju da igraju finala.

U polufinalu košarkaši Srbije su savladali Rusiju sa 20 razlike.

Takođe u polufinalu vaterpolisti Srbije su deklasirali Makedoniju koju 2/3 igrača čine igrači iz Srbije i Crne Gore.

Sutra se šahovska ekipa (sa atletičarima) vraća za Beograd. Košarkaši igraju finale protiv Kanade, strelci nastavljaju svoja takmičenja…



Wahyudl Surya (2222) - Nestorovic Nikola (2474)

1. d4 Nf6 2. c4 c5 3. d5 b5 4. cxb5 a6 5. b6 e6 6. Nc3 exd5 7. Nxd5 Nxd5 8. Qxd5 Nc6 9. e4 Be7 10. Nf3 Rb8 11. Bc4 O-O 12. O-O Rxb6 13. Bf4 d6 14. Qd2 Bg4 15. Ne1 Nd4 16. Rc1 Bf6 17. b3 Be6 18. Nd3 a5 19. Rfe1 Nc6 20. Be3 Re8 21. Red1 Bd4 22. Bxd4 Nxd4 23. Re1 Rb8 24. f4 Qb6 25. Qf2 a4 26. bxa4 Bxc4 27. Rxc4 Qa6 28. Rc3 Qxa4 29. e5 Nb5 30. Rc2 Qd4 31. Qxd4 Nxd4 32. Rc4 dxe5 33. fxe5 Red8 34. Rxc5 Ra8 35. Nb4 Ra4 36. Nc6 Nxc6 37. Rxc6 Rxa2 38. Rc7 h5 39. Rf1 Rf8 40. Re1 Ra6 41. Rd1 Re6 42. Rd5 Ra8 43. Rdd7 Ra1+ 44. Kf2 Rxe5 45. Rxf7 Rg5 46. Ra7 Rh1 47. h3 h4 48. Rf4 Rh2 49. Rg4 Rxg4 50. hxg4 h3 1/2-1/2




Batchimeg Tuvshintugs (2313) - Stojanovic Andelija (2293)

1. d4 d6 2. Nf3 g6 3. c4 Bg7 4. Nc3 Bg4 5. e3 Nc6 6. h3 Bd7 7. d5 Ne5 8. Nxe5 Bxe5 9. Bd3 e6 10. O-O Ne7 11. e4 Bg7 12. Bg5 h6 13. Be3 O-O 14. Qd2 Kh7 15. f4 exd5 16. cxd5 f5 17. Rae1 c6 18. exf5 Bxf5 19. Bxf5 Nxf5 20. Bf2 c5 21. Re6 Bxc3 22. bxc3 Ng7 23. Ree1 Qf6 24. g4 Rae8 25. Kg2 Rxe1 26. Rxe1 Re8 27. Rxe8 Nxe8 28. Qe1 Nc7 29. Bh4 Qf7 30. c4 b5 31. Bd8 bxc4 32. Bxc7 Qxc7 33. Qc3 Qe7 34. Qxc4 Qe3 35. Qb3 Qxf4 36. Qb7+ Kg8 37. Qb8+ Kg7 38. Qxa7+ Kf6 39. Qa8 Ke5 40. a4 Qd2+ 41. Kg3 Qd3+ 42. Kh2 c4 43. a5 c3 44. a6 c2 45. Qe8+ Kd4 46. Qh8+ Ke4 47. Qe8+ Kf3 48. Qf8+ Ke4 49. Qe8+ Kd4 50. Qh8+ Kxd5 51. Qg8+ Kd4 52. Qh8+ Ke4 53. Qe8+ Kf4 54. Qf8+ Ke4 55. Qe8+ Kf3 56. Qf8+ Ke2 57. a7 c1=Q 58. a8=Q Qcd2 59. Qg2+ Kd1 60. Qxd2+ Qxd2+ 61. Kg3 d5 62. Qf6 Qd3+ 63. Kg2 d4 64. h4 Qe4+ 65. Kg3 d3 66. h5 Qe3+ 67. Kg2 gxh5 68. gxh5 d2 69. Qa1+ Kc2 70. Qa2+ Kd3 71. Qb3+ Ke2 72. Qc4+ Kd1 73. Qa4+ Ke2 74. Qc4+ Qd3 75. Qe6+ Kd1 76. Qxh6 Ke1 77. Qf4 Qd5+ 78. Kg3 Qg8+ 79. Kh3 d1=Q 0-1




Drljevic Ljilja (2286) - Hoolt Sarah Anne (2314)
1. e4 c5 2. d3 Nc6 3. g3 g6 4. Bg2 Bg7 5. Nc3 e6 6. Nge2 Nge7 7. Be3 Nd4 8. O-O O-O 9. Qd2 d6 10. Nc1 Nec6 11. Nd1 Ne5 12. f3 f5 13. c3 Ndc6 14. Qe2 Rb8 15. d4 Nd7 16. Nb3 b6 17. Nf2 Bb7 18. Nh3 Qe8 19. Rfe1 Nf6 20. Rad1 Rd8 21. a4 cxd4 22. Bxd4 e5 23. Qc4+ Qf7 24. Qxf7+ Rxf7 25. Be3 h6 26. a5 fxe4 27. fxe4 Ng4 28. Bd2 b5 29. Bf1 a6 30. c4 Na7 31. Bb4 Bf8 32. cxb5 axb5 33. Bc3 d5 34. exd5 Rxd5 35. a6 Rxd1 36. Rxd1 Bxa6 37. Ra1 Bc8 38. Bg2 Ne3 39. Re1 Nxg2 40. Kxg2 Bb7+ 41. Kg1 Bd5 42. Rxe5 Bxb3 43. Nf4 Kh7 44. Re8 b4 45. Bd2 g5 46. Nd3 Nc6 47. Rc8 Bd5 48. Be3 Bg7 49. Bf2 b3 0-1







Li Chao


Vasilevich Irina


Tan Zhongyi





Munguntuul Batkhuyag





Wang Hao


Cheremnova Tamara