Прва - Турнири - Претрага - Рејтинг - Лига - Вести - Линк

14.05.2012 /   Баралић, Небојша (2267) : Четворомеч Стара Пазова 2012
08.04.2011 /   Баралић, Небојша (2267) : Студентски мечеви Србија - Мађарска
07.12.2010 /   Баралић, Небојша (2267) : Студентски мечеви Мађарска - Србија

8. ПРИЈАТЕЉСКИ СУСРЕТИ СТУДЕНТСКИХ ЕКИПА СРБИЈЕ И МАЂАРСКЕ

Београд, 13. септембар 2014. године

Традиционално шаховско дружење српских и мађарских студената и младих шахиста одржано је у суботу, 13. септембра 2014. године у Дому културе „Студентски град“.

За Србију су наступили Лазар Радусиновић, Давид Шаренац, Марија Ракић, Лена Миладиновић и Мила Жарковић. У екипи Мађарске играли су Данијел Грим, Дежо Беднај, Марк Медве, Ђорђ Грим и Лаура Ласло.

Играло се четворокружно, два меча по убрзаном темпу игре (15 минута + 10 секунди) и два меча по брзопотезном темпу игре (5 минута + 2 секунде). Две убедљиве победе наших шахиста по убрзаном темпу игре и два нерешена меча по брзопотезном темпу резултат су одиграних мечева.

4 WFM Zarkovic Mila 2103 1 : 0   Laszlo Laura 1827

Након шаховских мечева такмичење се пренело на отворене спортске терене Студентског града. Овога пута – фудбал! Пет на пет, на мале голове. У нашем тиму само једна измена. Уместо Марије Ракић заиграо је Небојша Баралић. Мађарски тим је имао шест играча у ротацији. Сви учесници су се сложили да је фудбалски меч био узбудљивији и неизвестан до самог краја. Неколико преокрета, на крају нерешен резултат и одлука у пеналима. Повели су гости али уследио је брз преокрет и вођство наших од 3:1 (стрелци за наше: Баралић, Жарковић и Шаренац). Нови преокрет и 4:3 за Мађарску. За изједначење се побринула Лена Миладиновић и у соло акцији постигла гол који је обезбедио продужетке. Након два пута по петнаест минута било је 4:4. Продужеци нису донели промену резултата. Приступило се извођењу пенала али на мађарски начин. Рачуна се поготак уколико лопта уђе у гол „по висини“, директно! Нема одскакања, нема по земљи и сл. Серије од по пет пенала морале су се поновити два пута. Одлучио је велемајсторски изведен пенал Давида Шаренца за нову победу Србије!

Организатори овог догађаја су Удружење „Гардош“ из Земуна, Универзитетски спортски савез Београда и шаховски клубови Студентски град и Јелица ПЕП. Пријатељи овогодишњег меча су „Бео4 компани“ и „Ред бул“. Генерални спонзор меча је Висока школа за пословну економију и предузетништво ПЕП из Београда.

Следеће дружење је заказано за 03-05. октобар 2014. године у Будимпешти.